pharmacy
Понеділок, грудня 09, 2019
Ваша IP-адреса: 35.170.81.210
   
Text Size
 
Надіслати повідомлення з прикріпленим файлом

“Нехай не гасне світ науки…”

“Нехай не гасне світ науки…” - А чи знаєте ви що...

Font Size Larger Font Smaller Font
Головна статті
“Нехай не гасне світ науки…”
А чи знаєте ви що...
Всі сторінки

"Може найважливішим з наших завдань як національної спільноти було, є і буде пізнавати себе" - так сказав свого часу відомий український поет Євген Маланюк, цей вічно живий нерв української душі.

Для нього справді неприйнятною була байдужість українців до свого минулого. Він різко засуджував їхнє лінивство у царині самоосягнення власної сутності, свого місця в історії людства, тож його заклик пізнавати себе є актуальним до сьогодні.

...яка трагічна доля нашої багатостраждальної землі. Одні її сини і дочки змушені були залишати свій рідний край, поневірятися на чужині. Інші, які становили національну еліту, як і мільйони простих людей з великою вірогідністю, мали шанси втрапити до нескінченного списку "ворогів народу" і бути розстріляним чи то в Биківні, що під Києвом, чи в Бабиному Яру, що в Києві, чи в урочищі Сандормох, на околиці Медвежогорська в Карелії,... чи в багатьох інших місцях масових знищень українського народу на теренах "необьятной Родины"...

В чому ж полягала їхня історична провина? В чому провина Миколи Хвильового, Миколи Куліша, Сергія Єфремова, сотень інших українських синів і дочок, розстріляних на честь 20-х  роковин Жовтневої революції і закопаних в урочищі Сандормох в Карелії?

... Така трагічна доля спіткала й академіка Матвія Івановича Яворського... Про цього вченого, юридично реабілітованого лише в 1989 році, бодай щось дізнатися за радянської доби було неможливо. Це вдавалося лише з тих джерел, що надходили до нас з-за кордону... Для комуністичних науковців Яворський був "запеклим буржуазним націоналістом, який зумів приховати своє контрреволюційне минуле і, прикриваючись марксизмом, пропагандував націоналістичні ідеї"...

Весь складний і трагічний життєвий шлях цієї людини, науковця, патріота, зібраний з різних архівних даних, описаний в нарисах Василя Шендеровського "Нехай не гасне світ науки..." УВАГА!
Відвідувачам нашого
КАТАЛОГА - ЗАМОВЛЕННЯ!
Не треба перераховувати гроші за замовлені Вами книжки!
Дочекайтеся коли з Вами зв’яжуться працівники Видавничого дому "ПРОСТІР" !
<-- Begin Chat Site Heart--> <-- End Chat Site Heart-->